וואטספ סטיקי
קביעת פגישה .
נגישות .
Private projects

הבית בלב תל אביב - תמ"א

אדריכל ארז ברוכי

אדריכל: ארז ברוכי | צילום: עומר שורר

קצת על הפרויקט
הבית נמצא בלב תל אביב. זוג עם שלושה ילדים שכבר לא גרים בבית והבעל נמצא רוב הזמן בנסיעות עסקים כך הגדרנו ביחד שהלקוחה המרכזית היא בעלת הבית ועליה התבסס תכנון הבית חדר שנה מאסטר מפנק ושאר החללים. הבית הוא בית מארח כך שהתאמנו פינות ופתרונות לאירוח קל ונגיש.
מהו הקונספט בעיצוב שנבחר?
הקונספט העיצובי נבחר בעקבות השראה שהתקבלה מסביבת הבניין- הבניין עובר תמ"א והלקוחה נחשפה לחומרים כגון בטון חשוף ברזל ועץ והיה חשוב לתת לחומרים אלו ביטויי בעיצוב החלל המרכזי בבית.
אחד האלמנטים המרכזיים בבית הוא קיר בטון חשוף המשתלב עם ריצפה דמוי בטון וחופף עם פרקט עץ טבעי שחור – שילוב של חומרים "טבעיים" חמים וקרים.
הלקוחה חובבת אומנות ודאגנו לשלב בכל פינה בבית פרטי אומנות ייחודים אשר מספרים סיפור מאחוריהם.
מה היה חשוב ללקוחות?
ללקוחה היה חשוב שהבית ישרת אותה בעיקר מבחינת נוחות, ארגון ושיראה יפה. הלקוחה אפשרה לי להגשים את החלום שלי לגבי הבית הזה. גם אני וגם היא הופתענו מהתוצאה הסופית.
אלו אתגרים עמדו בפניך?
אחד האתגרים הגדולים הוא שזה בניין שעובר תמ"א. ניהול שיפוץ שהכל מסביב בבלאגן, ענייני לוגיסטיקה ואנחנו במרכז תל אביב. אני חושב שהתכנון והביצוע היו קלים יותר בזכות הלקוחה שאפשרה לי לקבל את ההחלטות בהתאמה אליה. הצלחנו לפצח די מהר את הסידור של הבית והחלוקה של הדברים והיה יותר קל לזרום עם השאר.
 
תאורה: מחסני תאורה