וואטספ סטיקי
קביעת פגישה .
נגישות .
Private projects

הבית בהר חומה

מעצבת חגית אילוז

מעצבת פנים: חגית אילוז| צילום: יעל אור-לי | לדף האינסטגרם לחצו 

קצת על הפרויקט

יש אנשים שהחיבור איתם הוא מיידי. לפני 20+ שנים, כרמית ואני נפגשנו במסדרונות המכללה, והחברות שהתחילה שם רק התחזקה מאז. לאחר כמעט עשור שלא דברנו, טלפון אחד הספיק כדי שאמצא את עצמי נכנסת לעולמה שוב. ההיכרות המחודשת עם כרמית ובעלה מוטי משלב הרכישה של הדירה, עזרה ליצור תכנית שהיא מדויקת לצרכים, לרצונות ולאווירה שרוצים ליצור בבית.  

 

אילו אתגרים עמדו בפנייך?

כשהגענו לשלב הבחירות, החוויה הראשונית של הלקוחות הייתה בלבול מההיצע והמגוון הגדול של הדוגמאות, הצבעים והחברות השונות. ההיכרות המקדימה שלי עם הלקוחה עזרה לנו להגיע עם קו עיצובי ברור. כשכרמית בחרה אותי כמעצבת שלה, היה לה ברור שהיא בוחרת מעצבת שלא מתפשרת על איכות, לכל אורך התהליך - משלב בחירת החומרים ועד היישום הסופי.

בעיניי, אינטואיציה לבדה איננה מספיקה ככלי עבודה. מלאכת התכנון והעיצוב בשבילי, היא כמו פתרון פאזל חשיבה: בחירות מסוימות בהכרח יובילו לתוצאות מסוימות, ובמקרים רבים מתברר ששילובים מסוימים עובדים בצורה מדהימה גם אם זו לא הייתה האינטואיציה הראשונית שלנו.

 

מהו הקונספט העיצובי שבחרתם?

בחרנו בסגנון הכפרי - בוהו שיק. השתמשנו בבדים טבעיים, חומרים טבעיים כמו עץ, פשתן, טיח בטון, אריחי פורצלן המדמים בטון בצורה מושלמת, אריחי פורצלן דמויי טראצו עם אגרגטים גדולים ומודרניים. המטבח הקטן הוחלף ותוכנן עם דגש על מקומות אחסון שעושים שימוש נכון יותר בחלל הקיים. הותקן פרקט בגוון אגוז בכל הבית, ויושמו עבודות נגרות בכל חדר. נבחרה תאורה חמה שהשתלבה עם צבעים כמו ירוק, ורוד וכחול בחדרים, לצד טפטים עם טקסטורה עדינה. להשלמת המראה נעשה שימוש בשטיחים ווילונות. הבית משרה שלווה ורוגע, והכי חשוב - הוא מתאים לצרכי הדיירים למקצב החיים ולאישיות שלהם.

 

מה היה חשוב במיוחד ללקוחות?

הפכנו את החלל (מילה שאנחנו המעצבים משתמשים בה הרבה) - לבית. בית שבו מתקיימים חיים משפחתיים, ועליו לענות על הצרכים של הלקוחות, עם דגש על פרקטיות ופונקציונליות לצד האסתטיקה.