וואטספ סטיקי
קביעת פגישה .
נגישות .
Private projects

הרחבת בית במודיעין

אדריכלית תהילה רנד

אדריכלית: תהילה רנד | צילום: עומר שורר

קצת על הפרויקט:

הבית במודיעין , משפחה דתית – 7 נפשות, זוג הורים וילדים מגיל 5-15 . את המשפחה ליוויתי במשך שנתיים התחלנו מהשלב הראשוני של התכנון משם עברנו לבחירות העיצוביות ועד לסייטליניג הסופי.

בעלי הבית רצו להרחיב את הבית והדגש החשוב ביותר- אחסון ופונקציונאליות שלכל דבר יהיה את המקום שלו איך אומרים "בית שחיים בו". הוספנו סה"כ 40 מ"ר, לאחר קבלת ההיתר התחלנו לעבוד על עיצוב הפנים.

מדובר על משפחה עם ילדים קטנים ומתבגרים כך שעשינו התאמה. בנינו אגף של מתבגרים בה לכל אחד חדר משלו בקונספט אחר סקטבורדים, בוהו שייק ועוד.. וכמובן פינת משפחה משותפת. האזור מכיל, פינת לימוד, טלוויזיה, מחשב וארון ענק לאחסון.

מה הקונספט העיצובי שנבחר:

הסגנון העיצוב הוא מודרני אבל בדגש על חמימות. בחרנו שכל חדר רחצה יקבל עיצוב שונה והקו המנחה הוא הצבע ירוק השולט בכל הבית וניתן לראות זאת בברור. ירוק מנטה, ירוק זהב וכו'..

בנוסף זוהי משפחה דתית והיה חשוב להורים ההפרדה בין בשר לחלב ולכן עשינו התאמה במטבח בקונספט של 2 סטריפים עם אי גדול ועם מקום ל6 כסאות, 2 מדחים, 2 תנורים, 2 כיורים. למרות ריבוי המוצרים הצלחנו לייצר מטבח נקי ומינימליסטי- זה היה אתגר לא פשוט וכולי גאווה.

מה היה חשוב ללקוחות:

אחסון! עד כדי כך שיש עדין מקומות בבית שלא נוצלו מבחינת אחסון. ללקוחות היה חשוב שהכל יהיה קל לתחזוקה ותפעול בהמשך, יש פה משפחה פעילה. ברמה שדאגנו במסדרון לארון שיהיה בו את הכביסה שיוצאת מהמכונה ועוד מקום לכביסה שיוצאת לפני קיפול.. שמנו מחשבה על כל דבר.

בנוסף, לבעל הבית היה חשוב להשאיר את שולחן האוכל והספרייה במקום. יצרתי הנמכת גבס תוך התחשבות בגודל הספרייה הקיימת, והחלפנו לה ידיות כך שלמרות שהיא לא נרכשה לאחר השיפוץ היא השתלבה באופן מושלם בעיצוב הבית.

אתגרים:

מכיוון שביצענו הרחבה שלמה והוספנו 40 מ"ר לדירה היינו צריכים להתגבר על בעיות קיימות בשטח כגון – בניית שירותים ומקלחת אשר מצריכים משאבה מיוחד ולא מאפשרים לשים מיכל הדחה תלוי או סטנדרטי –בכדי שכל הדבר הזה ישתלב בקו העיצובי ולא יעמיס או יכער את המקלחת תכננתי פרט נגרות שלם המסתיר את המשאבה . בנוסף החלק של המקלחון היה צריך לקבל הגבה מסוימת -ניצלנו את זה לטובת נישה ויצירת אגנית מתאימה לבסוף יצאה מקלחת מפנקת – לקחתי את החיסרון והפכתי אותו ליתרון .