וואטספ סטיקי
קביעת פגישה .
נגישות .
Private projects

בית באלון, כפר אדומים

מעצבת מיכל מושקוביץ

מעצבת פנים: מיכל מושקוביץ| צילום:מאור מויאל | לדף הפייסבוק לחצו 

דירת בת 4.5 חדרים אשר כללה 2 חדרי רחצה הרגישה  לבני הבית צפופה, לא מזמינה וחשוכה.

שלושת ילדיה (וכלבה😊) הולכים וגדלים, הם זקוקים למרחב ולפרטיות שלהם ולכן הגיע הזמן לשינוי.

מה הקונספט העיצובי שנבחר:
לאחר תכנון מוקפד וארוך, התקבל בית בעל 2 קומות. קומת מגורים המיועדת לאירוח, עבודה ומשחק. וקומת חדרי שינה הכוללת 3 חדרי רחצה אשר מותאמים כל אחד לצרכיו ובסגנון עיצובי ייחודי.
בנוסף לפתחים (חלונות) אשר הורחבו והותאמו לתכנון החדש על מנת להכניס אור ורוך לבית, נבחרו בקפידה חומרים אשר מחמיאים למבנה החדש בצבעוניות נעימה ומונוכרומטית עם נגיעות של גוונים שמחים.

מהו האלמנט שייחד את הפרויקט?

מתחילתו אחד הדיונים הבולטים בפרויקט זה היה סביב נושא המדרגות. לדיירים היה חשוב שהמדרגות יהיו חלק מרכזי מהחוויה בבית ויהיו ממוקמות בכניסה ולכן הנוכחות שלהן הייתה מאוד חשובה. המדרגות הן למעשה האלמנט היוצא דופן בבית, הן שוברות מעט את "הקווים הישרים" על ידי פודסטים ומעקה מעוגלים ונותנים תחושת המשכיות למדרגות והרמוניה עם החלל הציבורי. המעגליות נבעה מאילוץ אך הפכה לאלמנט מיוחד ומרכזי בבית.
כיוון שמדובר בתוספת בנייה ולא בנייה מאפס, היו גם אילוצים קונסטרוקטיביים שאתגרו אותנו ברמה התכנונית כמו 2 עמודי פלדה שהתווספו לחלל הציבורי. העמוד במטבח הפך לנישה דקורטיבית כחלק מהאי במטבח עם ויטרינה שפונה לכיוון פינת האוכל, ובכך הפך החיסרון של מיקום העמוד ליתרון פונקציונאלי ועיצובי. העמוד באזור הסלון למעשה תרם לתיחום אזור הסלון והוחלט להשאירו גלוי ולצבוע אותו בגוון של מעקה המדרגות על מנת שיתכתב איתן וישתלב בצורה טבעית ולא מאולצת.

מה היה הקו העיצובי שהנחה אותך ? האם עמדו בפנייך אתגרים ?

הקו העיצובי המנחה היה קוים נקיים וישרים, אווירה מודרנית אך ביתית ומזמינה ובניחוח נורדי. ה"בסיס" של הבית שהוא הריצוף שנבחר, אריחים גדולים במידה 120X120 דמויי בטון משתלבים בצורה מושלמת יחד עם האלמנטים בחלל הציבורי ומקנים לו תחושה של מרחב גדול ופתוח.

הקו העיצובי שהנחה אותנו בבחירת אריחים לחדרי הרחצה השונים בבית היה אריחים גדולים ומלבניים, בחלקם בשילוב עם אריחים במידת בריק בהתקנת "פיש בון" המחמיאה לאריח והופכת את החלל למעוצב ומודרני.

האתגר היה להתאים לכל דייר תכנון ועיצוב שיתאים לצרכיו ולסגנון שהוא מתחבר אליו, ועדיין לשמור על קו עיצובי הרמוני ואחיד ברחבי הבית.